Tradiční švestkové knedlíky

22.04.2014 13:50

České švestkové knedlíky

Lžíci rozpuštěného másla, dvě lžíce tvarohu, dva žloutky lžička soli se třeme dvě minuty. Poté připojíme půl kila krupičkové mouky a tolik studeného mléka, aby bylo těsto o něco tužší, než na buchty.  Dobře propracované těsto necháme přikryté hodinu odpočinout.

Pak rozválíme těsto na moukou poprášený vál asi silně na malíček, nakrájíme čtverečky velké, jak je libo, a do každého čtverečku vložíme švestku. Švestky zabalíme do těsta. Knedlíky zavaříme do mírně přisolené vody a podle velikosti vaříme deset minut až čtvrt hodiny.

Rada

Doporučuje se, aby v hrnci, kde knedlíky vaříme bylo dost vody a dobře se vařila a po minutě varu se opatrně vařečkou oddělily od dna.

Až jsou knedlíky uvařené …

Vařené knedlíky vybereme cedníkem, poklademe na mísu, omastíme horkým máslem a sypeme mletým mákem s umletými lískovými oříšky a s cukrem Lískové oříšky pomohou, aby byl mák jemně umletý. Můžeme je také, podle libosti, posypat strouhaným perníkem s cukrem nebo strouhaným tvarohem. Knedlíky se pak omastí máslem.   

 

 A nyní starodávné švestkové knedlíky

Na misku dáme čtvrt kila měkkého tvarohu, dvě lžíce rozpuštěného másla, připojíme lžičku soli, jedno celé vejce a jeden žloutek, dvě lžíce sladké smetany a směs třeme několik minut. Potom přidáme tolik mouky, aby bylo těsto tuhé. Těsto necháme chvíli odpočívat.

A potom …

Pak těsto rozválíme, nakrájíme na čtverce, přidáme švestky a vaříme deset až patnáct minut.

Posypka na knedlíky

Sypou se osmaženou žemličkou, nebo se podá strouhaný tvaroh- Také se již vařené dají na mísu, aby z nich stekla všechna voda, do velkého kastrolu dáme kus másla, do něj vložíme ostrouhanou žemličkovou kůru, knedlíky v tom pěkně obalíme a necháme je tak, dokud je nepodáváme na stůl.