Dieta - Doporučení pro suchou pleť

28.06.2012 15:22

 

Dieta

Doporučení pro suchou pleť
Jezte vyváženou stravu, která obsahuje zeleninu, ovoce, obilí, semena a ořechy. Jezte kvalitní bílkoviny z rostlinných zdrojů. Zvyšte svůj příjem syrových potravin.
Jezte potraviny, jako je česnek, cibule, vejce, a chřestem, které mají vysoký obsah síry, který pomáhá udržovat pokožku hladkou a mladě. Konzumujte hodně žluté a oranžové zeleniny. Jedná se o vysoce v beta-karotenu, antioxidant. Mrkev je obzvláště dobrá.

Nerafinovaný olej: používejte olej z lisovaných lněných semínek za studena. A dávejte ho do všech pokrmů, které nevyžadují ohřevu na vysoké teploty. Tak získáte vláčnou pokožku. Olej z lněného semínka  obsahuje esenciální mastné kyseliny omega-3-alfa-linolenové kyseliny omega-6 a kyseliny linolové. Ty vchází do hormonů jako látky, tzv. prostaglandiny, které podporují zdraví kůže.

Ovoce a ovocné šťávy: Cantaloupes, mrkve a meruněk  jsou bohaté na vitamíny A a C, a tak jsou  důležité pro pružnou, hladkou kůži. Buď je jezte celá , syrová nebo ve formě šťávy.  Jezte potraviny bohaté na kyselinu pantotenovou (vitamín B5), například tvaroh, syrové. sýr, přírodní hladký jogurt, kefír, listová zelenina, nutriční kvasnice a pšeničných klíčků. Kyselina pantothenová je potřeba pro syntézu tuků a olejů pro zdravou kůži.Tekutiny. Příjem tekutin: Vypijte nejméně 2 litry kvalitní vody každý den, aby byla kůže dobře hydratovaná. Nepijte nealkoholické nápoje nebo jíst cukr, čokoláda, bramborové lupínky, nebo jiné nežádoucí  potraviny. Vyhýbejte se alkoholu a kofeinu. Tyto látky mají diuretický účinek. Vysychá pleť.  

Esenciální oleje pro suchou pleť
Heřmánek
Geranium
Yzop
Levandule
Pačuli
Rose